Black Eagle Safety 56 low
1.045,00 kr.
% Almindelig pris: 1.305,00 kr. (19.92% besparet)*Momsen kan variere ved kassen afhængigt af leveringslandet.
Höchste Sicherheit für Macher
Perfekter Komfort für harte Arbeitstage
De hårde fakta
Dine spørgsmål, vores ærlige svar
For Black Eagle Safety 56 low er der forskellige indersåler, der kan skabe eller fjerne volumener i skoen. Til dette formål har vi udviklet en lidt tykkere indsål til den smalle fod, en lidt tyndere indsål til den brede fod.
Vores Vario Wide Fit system giver mulighed for at regulere lydstyrken i skoen.
Black Eagle Safety 56 low er testet i henhold til standarden DGUV 112-191 (BGR 191) og er derfor godkendt til ortopædiske indlæg.
Derved kan Black Eagle Safety 56 low tilpasses foden optimalt og understøtte dens anatomiske opbygning.
Black Eagle Safety 56 er perfekt til alle, der søger en robust, men relativt let sko. Det solide læder sikrer den nødvendige robusthed, mens den forholdsvis lave vægt sørger for komforten. Da skoen ikke har en GORE-TEX®-membran, er den ikke vandtæt, men til gengæld meget åndbar. Til alle, der arbejder både inde og ude under krævende forhold.
Særligt populær blandt produktionsmedarbejdere og tømrere.
I vores Black Eagle Safety 56 har vi bevidst valgt at undlade at bruge en membran for at gøre skoen endnu mere luftig. For at sikre beskyttelse mod fugt og vand er skoens læder imidlertid blevet hydrofobiseret. Dermed perler vandet simpelthen af skoen og forhindrer, at fugt trænger ind i skoen udefra.
Black Eagle Safety 56 tilbyder førsteklasses beskyttelse mod vand og fugt.
Black Eagle Safety 56 er lavet af vandafvisende glat læder og er ikke vandtæt, men derimod mere åndbar.
Alle HAIX-sko fremstilles i Europa. For os er Made in Europe ikke blot en tom frase, men en integreret del af vores daglige arbejde. Derfor driver HAIX moderne produktionsanlæg i Tyskland, Kroatien, Serbien og Nordmakedonien.
Alle HAIX-sko er fremstillet i Europa.
Alle de rigtige reservedele til vores sko kan findes på vores Spar dele side.
Vi producerer i et britisk skostørrelsessystem. Afstanden mellem vores halvfems britiske størrelser er kun få millimeter. Sandsynligheden er således højere for at finde den rigtige sko længde.
Halvdelen af britiske størrelser er forskellige med kun et par millimeter længde.
Du kan blot vaske de snavsede sko af med vand og en børste. De våde sko (også selvom de er våde indeni) må ikke »hurtigtørres« ved åben ild, på en varm ovn eller ved radiatoren. Det vil ændre skoens form. Fjern blot indlægssålen og fyld skoene med avispapir, eller brug en skoblok. Lad derefter skoene tørre langsomt i fri luft. Vi anbefaler, at indlægssålen vaskes regelmæssigt ved 30 °C. Generelt bør du helst fjerne indlægssålen fra skoene efter hver brug for at sikre optimal tørring.
Du finder flere plejeanvisninger, som du kan gemme eller udskrive, her:
Rengør ganske enkelt med en børste og vand, og lad det lufttørre.
Erfaringen viser, at Black Eagle Safety 56 low er normal. Vi anbefaler derfor at vælge den fælles størrelse.
Erfaringen har vist, at skoen er normal.
Det siger andre købere
52 Kundeanmeldelser
/(Gennemsnit: 5/5 stjerner)
Skriv en anmeldelse!